10 vecí, ktoré treba vedieť predtým, ako navštívite Dubaj

Dátum:

Dubaj je považovaný za symbol luxusu a kozmopolitného života. S výškovými budovami, špičkovými obchodnými centrami, plážami a atrakciami, ako je Burj Khalifa alebo Palm Jumeirah, sa Dubaj stáva stále populárnejším cieľom turistov z celého sveta. Predtým, než sa sem vyberiete na dovolenku, by ste mali poznať niektoré kľúčové informácie, vďaka ktorým sa na Dubaj lepšie pripravíte.

1. Najlepší čas na návštevu Dubaja

Dubaj má subtropické podnebie s vysokými teplotami počas letných mesiacov (jún až september). Najlepší čas na návštevu Dubaja je medzi októbrom a májom. Vtedy sú teploty príjemnejšie pre vonkajšie aktivity.

2. Ako je to s vízami?

Obyvatelia mnohých krajín môžu získať víza pri príchode, zatiaľ čo iní musia požiadať o vízum pred cestou. Pre Slovensko sa povinnosť zaobstarať si víza zrušila v roku 2015.

3. Nezabudnite na hotovosť

Oficiálnou menou v Dubaji je emirátsky dirham. Kreditné karty akceptuje väčšina obchodov, reštaurácií a hotelov. Ak však chcete prebádať miestne trhy alebo vyraziť na menšie nákupy, zoberte si radšej aj hotovosť.

4. Dodržiavajte miestne zvyky a pravidlá

Dubaj je moslimská krajina a veľmi si zakladá na svojich tradíciách. Odmieta verejné prejavy náklonnosti (bozky, vrúcne objatia) a alko drink si môžete dopriať len v licencovaných podnikoch. Ženy by sa mali obliekať decetne a konzervatívne – s vyzývavými výstrihmi a sukňami tu nepochodia. Zvlášť v náboženských oblastiach.

5. O bezpečnosť sa báť nemusíte, no buďte ostražitý

Dubaj sa považuje za veľmi bezpečnú destináciu s nízkou mierou kriminality. Napriek tomu dodržiavajte bežné bezpečnostné opatrenia.

Osobné veci si držte vždy pri sebe, poriadne si zatvorte batoh a buďte opatrný pri výbere hotovosti z bankomatu. Turisti by sa nemali zapájať do politických diskusií alebo vyjadrovať náboženský odpor.

6. Akou rečou sa dohovoríte?

Oficiálnym jazykom v Dubaji je arabčina, avšak v pohode sa dohovoríte anglicky vo väčšine turistických zariadení. Odporúčame vám osvojiť si základné arabské frázy, ako je pozdrav „As-salām ‚alaykum“ (Mier s vami) alebo „šukran“ (ďakujem).

7. Doprava

V Dubaji je doprava výborne rozvinutá, či už ide o MHD, metro alebo taxíky. Pre väčšie pohodlie si môžete zakúpiť kartu Nol, ktorá umožňuje cestovať všetkými formami verejnej dopravy. Pre návštevníkov, ktorí uprednostňujú súkromnú dopravu, sú k dispozícii aj služby ako Uber alebo Careem.

8. Ubytovanie

Dubaj ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných hotelov po cenovo dostupnejšie apartmány a hostely. Je dôležité si vopred zarezervovať ubytovanie, aby ste ho získali za čo najlepšiu cenu, zvlášť počas turistickej sezóny.

9. Miesta, ktoré by mali vidieť

Dubaj je plný zaujímavých atrakcií, ako je najvyššia budova sveta Burj Khalifa, nákupné centrum Dubai Mall, umelý ostrov Palm Jumeirah, akvárium a podvodná zoo, zábavný park IMG Worlds of Adventure, či tradičný trh so zlatom a korením. Určite si nájdite čas na navštívenie týchto miest a domov si odnesiete kopu zážitkov.

10. Spravte si výlet mimo mesta

Okrem návštevy samotného Dubaja nezabudnite využiť príležitosť na výlety do okolia, napríklad do púštneho safari, na pláže východného pobrežia alebo do horskej oblasti Hatta.

Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Rady pre fajčiarov, ako skoncovať s fajčením

Fajčenie je zlozvyk, ktorý môže mať vážne následky na...

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....

Botox – Zbavte sa vrások bez skalpela

V dnešnej dobe je starnutie procesom, ktoré mnohí ľudia...

Ako si vytvoriť kozmetické produkty doma?

Vyrobiť si vlastnú kozmetiku z prírodných ingrediencií je zábavné,...