Katalóg GOOG.sk – Jednoduché vyhľadávanie zaujímavých informácií

Dátum:

Internet má potenciál zhromažďovať stále väčšie množstvá informácií, ktoré je ale potrebné organizovať tak, aby boli použiteľné a užitočné. Popri vyhľadávačoch internetového obsahu existujú aj katalógy, ktoré proces hľadania tej správnej a relevantnej informácie značne uľahčujú. 

Na Slovensku vznikol unikátny projekt s názvom Goog.sk, ktorý spĺňa všetky požiadavky na modernú a efektívnu prácu na webe. Portál  ponúka rýchle a presné vyhľadávanie v kombinácii s precíznym katalógom odkazov a firiem.

Výhody hierarchického vyhľadávania na Goog.sk

Katalógové vyhľadávanie je výhodnejšie v tom, že eliminuje nerelevantné výsledky, ktoré sa zobrazujú cez klasické vyhľadávanie zadaním kľúčovej frázy. Použitím katalógu Goog.sk si užívateľ postupne sám selektuje, ktoré podkategórie sú pre neho relevantné. 

Ďalším plusom je aj skutočnosť, že v procese selekcie sa užívateľ zoznámi aj relevantnými vedľajšími kategóriami. Napríklad pri hľadaní tv boxu dostane informáciu, že s týmto výrobkom súvisí aj kategória HDMI káblov alebo kategória diaľkových ovládačov. 

Poslednou výhodou je, že pri vyhľadávaní užívateľ nepotrebuje poznať presnú frázu alebo kľúčové slovo. Prehľadávaním kategórie alebo podkategórie vždy dosiahne svoj cieľ.

Katalóg firiem Goog.sk

Katalóg firiem je mimoriadne užitočný a prostredníctvom portálu Goog.sk je možné vyhľadať akúkoľvek relevantnú firmu, ktorá ponúka požadovaný tovar alebo službu. Čo všetko teda nájdete v katalógu firiem?

Cestovanie a dovolenka

V tejto kategórii sa ihneď dostanete k zoznamu cestovných kancelárií, last minute zájazdov, letenkám a ubytovaniu. Všetky výrazy majú vlastnú kategóriu a po jej rozkliknutí vyberáte produkt, firmu alebo službu podľa svojich preferencií. Je to naozaj rýchle a efektívne.

Dom, byt, záhrada

Bazény, dvere, garážové brány, klimatizácie sú na začiatku tejto sekcie. Na jej konci sú svietidlá, žalúzie a zabezpečovacie zariadenia. čokoľvek potrebné k domu alebo do záhrady postupne a efektívne nájdete v hlavných alebo podkategóriách. V kategórii bazény sa vám ihneď zobrazia všetky relevantné firmy s ponukou predaja alebo inštalácie bazénov. 

Internetové obchody

Kategória obsahuje katalóg internetových firiem podľa zamerania sa na konkrétnu obchodnú činnosť alebo typ tovaru, ktorý ponúka. V podkategóriách nájdete firmy so zameraním na auto-moto, darčeky, dom a záhradu, elektro, detské hračky, oblečenie a obuv, PC a notebooky, potraviny a nápoje, kancelárske potreby, športové potreby knihy, zbrane a strelivo, zdravie a krásu, umelecké predmety. Ak teda hľadáte konkrétny typ tovaru, svoj internetový obchod nájdete vo veľmi krátkom čase.

Inzercia a bazáre

V sekcii Inzercie dostanete informácie o všetkých inzertných novinách aj weboch. Vyberiete si ten, ktorý najviac vyhovuje vášmu zameraniu alebo potrebám. Rovnako tak budete mať okamžitý prehľad o bazárových predajoch vo vašom okolí.

Pôžičky a úvery

Ak potrebujete požičať peniaze alebo zháňate úver na auto či bývanie, tip na spoľahlivé firmy z tejto oblasti nájdete okamžite a bez zbytočného prehľadávania sa vo výsledkoch vyhľadávania. Odkazy na všetky banky aj finančné inštitúcie sú tu zoradené na jednom mieste.

Zábava a štýl

Pri vyhľadávaní kina, dobrého filmu alebo recenzie na naň sa určite ocitnete v tejto kategórii, kde sa tiež nachádzajú odkazy na online hry, horoskopy alebo zoznamky. 

Praktické informácie

Počasie, info o doprave alebo aj výkladový online slovník nájdete v kategórii praktických informácií. Dopravná zápcha či nečakané zmeny počasia počas výletu vás určite neprekvapia.

 

 

Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Čím je známa talianska kuchyňa?

Talianska kuchyňa patrí medzi najobľúbenejšie a najvychýrenejšie kuchyne sveta....

Zabudnite na vrásky a bolesti kĺbov s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyalurónová je jednou z najpopulárnejších zložiek v kozmetike...

Rady pre fajčiarov, ako skoncovať s fajčením

Fajčenie je zlozvyk, ktorý môže mať vážne následky na...

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....