Last minute dovolenky pre rôzne typy cestovateľov

Dátum:

Žiada sa vám uniknúť z kolobehu plného povinností, a pritom minúť čo najmenej? Last minute dovolenka je presne pre vás. Či už ste romantický pár, rodina s deťmi alebo odvážny sólo dobrodruh, vaše potreby a požiadavky sa líšia. Spísali sme pre vás niekoľko rád, ako si každý cestovateľ príde na svoje.

Rodiny

Donedávna ste cestovali len vo dvojici a teraz vás je o pár členov viac. Divoké párty teraz vystriedajú animačné programy pre deti pri hotelovom bazéne. Pri výbere last minute dovolenky pre rodiny by ste mali zohľadniť záujmy všetkých členov rodiny.

Či už vaše srdce túži po Taliansku, Bulharsku alebo Kanároch, vyberte si rezort, ktorý ponúka širokú atrakcií a aktivít pre deti aj dospelých – zábavné parky, pláže alebo prírodné rezervácie.

Pri rezervácii ubytovania sa uistite, že ponúka rodinné izby alebo apartmány a prípadne aj detské kluby. Rodičia s malými deťmi by mali uprednostniť hotel s bezbariérovým prístupom, detskou postieľkou a širokými možnosťamiastravovania.

Páry

Čo je lepšie, ako romantický únik so svojou láskou? Ak sa potrebujete so svojou polovičkou odreagovať, vyberte si destinácie s malebnými plážami, historickými uličkami alebo vinicami.

K romantickej dovolenke bezpochyby patrí návšteva wellness centra, relaxačná masáž a večera vo dvojici pri západe slnka. Vyberte si skôr pokojnú lokalitu, kde sa to až tak nehmýri turistami z celého sveta a najmä rodinami s deťmi – Maldivy. Phuket, Bali či Santorini.

Sólo cestovatelia

Sólo cestovatelia majú najväčšiu slobodu a last minute dovolenky sú pre nich úžasnou príležitosťou na sebapoznanie a rozšírenie obzorov. Hľadajte destinácie s bohatou kultúrou, históriou, ktoré ukrývajú neprebádané miesta.

A ako tráviť voľný čas? Určite sa oplatí stráviť deň na workshope alebo kurze. Čo sa týka ubytovania, Introverti ocenia súkromný apartmán a milovníci spoločnosti môžu nadviazať nové priateľstvá v hosteloch či penziónoch s komunitným prostredím.

Skupiny priateľov

Skupinová dovolenka je dobrý nápad, pokiaľ vás s priateľmi spájajú rovnaké záľuby. Pokiaľ však niektorí z vás túžia po potápaní so žralokmi či surfovaní na vlnách oceánu a iní by najradšej obehali všetky architektonické pamiatky, bude náročnejšie nájsť prienik. Ak si ale vytvoríte plán na každý deň a budete otvorení kompromisom, dopadne to na jednotku.

Záver

Ako môžete vidieť, last minute dovolenky ponúkajú množstvo možností pre rôzne typy cestovateľov. Kľúčom k úspechu je zohľadniť potreby a záujmy každého cestovateľa. Nech už cestujete sami, vo dvojici alebo beriete na dovolenku celú rodinu, široký výber zájazdov nájdete na www.turancar.sk.

Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Rady pre fajčiarov, ako skoncovať s fajčením

Fajčenie je zlozvyk, ktorý môže mať vážne následky na...

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....

Botox – Zbavte sa vrások bez skalpela

V dnešnej dobe je starnutie procesom, ktoré mnohí ľudia...

Ako si vytvoriť kozmetické produkty doma?

Vyrobiť si vlastnú kozmetiku z prírodných ingrediencií je zábavné,...