Spoznajte značku pneumatík Continental

Dátum:

Spoločnosť Continental sa zaraďuje medzi popredných výrobcov pneumatík v Európe. Patrí medzi piatich najväčších dodávateľov pre automobilový priemysel na svete a robí všetko preto, aby bola vaša jazda bezpečná a pohodlná.

Vyše 150 rokov s pneumatikami Continental na cestách

Vedeli ste, že spoločnosť Continental sa radí medzi prvé spoločnosti, ktoré na pneumatikách začali využívať moc dezénu? Na konte má aj prvú bezdušovú pneumatiku či prvú ekologickú pneumatiku na svete. Dalo by sa menovať ešte veľa prvenstiev, avšak pozrime sa na značku detailnejšie. Bola založená v nemeckom Hannoveri v roku 1871 a už od začiatku mala za cieľ vytvoriť pre každý typ vozidla vhodný typ pneumatík, bez ohľadu na to, či išlo o bicykel alebo auto, pneumatiky skrátka museli byť účelné a spĺňať kritériá nielen na bežných cestách, ale aj na pretekoch a pod.

Pneumatiky Continental sú súčasťou originálneho vybavenia mnohých elektrických vozidiel, v Európe je ich podiel až 40 %. Za úspechom značky stojí najmä precíznosť pri výrobe. Nijaké pneumatiky sa nedostanú na trh skôr, kým nie sú niekoľkokrát otestované za rôznych podmienok, no okrem toho sú s obľubou testované aj v rámci nezávislých testov nemeckého zväzu motoristov ADAC či časopisov AutoBild a AutoZeitung, kde sa pravidelne objavujú na popredných priečkach.

Continental pre všetky potreby

So značkou Continental môžete jazdiť bezpečne na letných, zimných i celoročných pneumatikách. Okrem nich však máte k dispozícii aj športové modely pneumatík alebo produkty určené pre špeciálne terény. Testovací inžinieri v Contidrome berú kvalitu všetkých druhov pneumatík veľmi zodpovedne. Z 863 uskutočnených nezávislých testov pneumatík od roku 2010 získala značka Continental až 715-krát najvyššie hodnotenie, preto nemusíme pochybovať o tom, že bude naša jazda bezpečná, ekonomická a komfortná.

V nezávislých testoch letných a zimných pneumatík sa potvrdilo, aké je dôležité vyberať si pneumatiky na mieru, aj čo sa týka ročného obdobia. Pneumatiky musia zvládať rýchle zabrzdenie, bez problémov zvládať jazdu v zákrutách, byť dobre priľnavé a zvládať aj silnú záťaž, napríklad vysoké teploty vozovky. Tu sa výrazne odporúča používať letné pneumatiky s tvrdšou zmesou gumy. Na kvalitných letných pneumatikách jazdíte bezpečne aj v čase letných búrok, zabezpečíte si kratšiu brzdnú dráhu a nižšiu spotrebu paliva. To je dostatok dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre značku Continental.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Vitamín D a čo spôsobuje jeho nedostatok?

Vitamín D je jedným z najdôležitejších živín pre udržanie...

Recepty na zimné dezerty z jabĺk

Zima nám prináša nielen studené dni, ale aj príležitosť...

Kolagén ako významná súčasť nášho tela

Krásna a zdravá pokožka je často toužbou mnohých ľudí....

Čo je kortizol a aká je jeho úloha v našom tele?

Kortizol, často označovaný ako "stresový hormón," je jedným z...