V čom podnikať online – Tieto oblasti sú pre začiatočníkov najzaujímavejšie

Dátum:

Podnikať a zarábať peniaze cez internet nebolo nikdy jednoduchšie. Vývoj v posledných rokoch nahráva trendu online zarábaniu čoraz viac. Internet ako nástroj na podnikanie môže využiť ktokoľvek a my vám poradíme, ako začať a ktoré oblasti by vám mali priniesť úspech a najmä zisk.

Dropshipping

Táto metóda je založená na predaji tovaru, ktorý ale nemusíte mať fyzicky k dispozícii skladom. O skladovanie a expedíciu sa postará firma vlastniaca výrobky. Vašou úlohou bude motivovať zákazníkov prostredníctvom svojho webu a promo akcií. 

Čím viac zákazníkov dokážete prilákať, tým viac výrobkov predáte a váš zisk bude rásť. Výhodou je, že máte možnosť predávať veľké množstvo tovarov a rôznych druhov – nič z toho nemusíte skladovať. Neplatíte prenájom priestorov, personál ani žiadnu obsluhu. Všetko manažuje dodávateľ, ktorých môžete mať v spolupráci niekoľko súčasne Jediným vaším limitom je množstvo zásob dodávateľov a ich ponuka.

Služby na internete

Ak disponujete nejakou zručnosťou, ktorú viete predať vo forme služby, neváhajte a zarábajte. Momentálne je v kurze tvorba textov pre weby. Po skúsených a zdatných copywriteroch je dopyt. Svoje vedomosti z rôznych oblastí musíte ale vedieť preniesť do pútavého a bezchybného textu. Hodiny slovenčiny môžu práve teraz priniesť svoje ovocie. 

Správa sociálnych sietí je dnes v centre pozornosti veľkých aj malých firiem. Tie sa chcú prezentovať a zároveň aj komunikovať so svojimi zákazníkmi moderným spôsobom. Sociálne siete vznikajú aj zanikajú, preto bude dobré udržiavať si prehľad o fungovaní viacerých. Túto prácu môžete vykonávať prevažne z domu, niekedy bude požiadavka na tvorbu príspevkov z terénu. Ak svoj mobil alebo notebook počas dňa len málokedy nechávate oddychovať, využite to a zarábajte.

Online kurzy sú ďalším skvelým spôsobom, ako predať svoje znalosti. Dnes je dopyt po vedomostiach aj zručnostiach obrovský. Ak ste dobrý v tom, ako druhých niečo naučiť, začnite čo najskôr. Postupom času môžete ceny svojich kurzov zvyšovať a zarábať ešte viac. Platforiem pre poskytovanie online kurzov je veľké množstvo.

Móda

Základom pri podnikaní s módou je dokonalá prezentácia produktu. Doby, kedy stačilo obliecť plastovú figurínu a nechať ju vo výklade bez povšimnutia niekoľko mesiacov sú už dávno preč. Vašou úlohou pri predaji módy bude neustála tvorba prezentačných fotiek alebo videí. Hlavnou postavou ale nebudete vy, bude to móda, ktorú chcete predať a zarábať. 

Práca si bude vyžadovať vyhľadávanie kvalitného oblečenia, prezentovanie aj vybavovanie objednávok. Netreba zabúdať na vystavovanie faktúr, vybavovanie reklamácií a vedenie účtovníctva. Veľké množstvo práce je ale vyvážené pomerne zaujímavými maržami. Práca s módou sa preto určite oplatí.

Ebay/ Amazon

Moderné a globálne obchodné platformy sú skvelým spôsobom, ako predávať čokoľvek a kdekoľvek. Prepracovaný systém chráni predajcu aj zákazníka. Predávať je možné naozaj akýkoľvek druh legálneho tovaru, pokojne aj 15-ročný televízor z Oravy. Budete prekvapený, že aj takýto tovar niekoho zaujme a vy zarobíte. Obidve spomenuté platformy vznikli v USA, v súčasnosti sú dostupné aj u nás. 

Affiliate

Affiliate marketing je skvelou a modernou ecommerce metódou, ako generovať zisk a pritom neskladovať žiaden tovar ani neponúkať žiadnu službu. Affiliate funguje jedine prostredníctvom webu. Vy privediete zákazníka do eshopu obchodníka a ten nakúpi a  obchodník sa postará o fakturáciu aj doručenie. 

Za to, že ste zákazníka presmerovali z vášho webu na eshop obchodníka, získate províziu. Tú ale máte vyplatenú len v prípade úspešného dokončenia objednávky. Vašou úlohou teda bude prilákať atraktívnym a relevantným obsahom svojho webu potenciálneho kupca a presvedčiť ho, aby nakúpil. Čím viac tovaru obchodník predá prostredníctvom vášho webu, tým väčší zisk vám pripíše. 

Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....

Botox – Zbavte sa vrások bez skalpela

V dnešnej dobe je starnutie procesom, ktoré mnohí ľudia...

Ako si vytvoriť kozmetické produkty doma?

Vyrobiť si vlastnú kozmetiku z prírodných ingrediencií je zábavné,...

Rituály na zmiernenie stresu

V dnešnej rýchlo sa pohybujúcej spoločnosti je relaxácia často...