Chorvátsko ako destinácia pre plážových nadšencov: pláže, ktoré by ste nemali vynechať

Dátum:

Predstavujeme vám najlepšie chorvátske pláže, ku ktorým sa dostanete za pár minút jazdy autom. Vychutnajte si krásu Jadranu!
Chorvátsko je krajinou s úchvatnými plážami a jedinečnou pobrežnou krásou. Ak hľadáte ideálne miesto na letnú dovolenku, kde sa môžete ponoriť do azúrových vôd a užiť si slnko na jemnom piesku, chorvátske pláže sú pre vás tou správnou voľbou.

Pláž Zlatni Rat, Bol

Pláž Zlatni Rat je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Nachádza sa v meste Bol na ostrove Brač a je obklopená krásnym modrým morom a hustou zelenou prírodou. Táto pláž je unikátna svojím tvarom, pretože sa mení v závislosti na prúdoch a vetre. Zlatni Rat je ideálnym miestom pre milovníkov vodných športov, ako je windsurfing a kajakovanie.

Pláž Sakarun, Dugi Otok

Pláž Sakarun sa nachádza na ostrove Dugi Otok a je známa svojou bielou jemnou piesočnatou plážou a krištáľovo čistým morom. Táto pláž je obklopená borovicovým lesom, čo poskytuje príjemný chlad a útočisko pred horúcim slnkom. Voda na pláži Sakarun je príjemne teplá a je ideálna na plávanie a šnorchlovanie. Navštívte túto pláž a zažite pocit pohody a relaxu.

Pláž Punta Rata, Brela

Pláž Punta Rata sa nachádza v obci Brela a je považovaná za jednu z najkrajších pláží na Makarskej riviére. Jej jedinečná scenéria s vysokými útesmi, zelenou vegetáciou a jemným bielym pieskom láka turistov z celého sveta. Pláž Punta Rata je ideálnym miestom pre romantické prechádzky pozdĺž pobrežia, opaľovanie sa na slnku alebo objavovanie bohatstva podmorského sveta pri šnorchlovaní.

Pláž Stiniva, Vis

Pláž Stiniva sa nachádza na ostrove Vis a je skrytá v úzkej skalnatej zátoke. Prístup k tejto pláži je možný len peši alebo vodným taxíkom, čo z nej robí jedinečné miesto na oddych a únik od rušného sveta. Pláž Stiniva je obklopená vysokými skalami, čo vytvára intímnu a tajomnú atmosféru. Jej čistá azúrová voda vás očarí a ponúkne vám nezabudnuteľný zážitok.

Pláž Ploče, Pelješac

Pláž Ploče sa nachádza na poloostrove Pelješac a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie. Táto pláž je vzdialená od rušných turistických lokalít a ponúka klidnú atmosféru a úžasnú prírodnú scenériu. Ploché skalnaté pobrežie a krištáľovo čisté more tvoria dokonalú kombináciu pre relax a oddych.

Chorvátske pláže ponúkajú nádherné scenérie, azúrové more a príležitosť na rôzne vodné aktivity. Ak sa chcete dostať ku krásnym plážam za pár minút jazdy autom, odporúčame vám navštíviť pláže Zlatni Rat, Sakarun, Punta Rata, Stiniva a Ploče. Každá z týchto pláží má svoje vlastné jedinečné čaro a ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.

Nechajte sa okúzliť chorvátskymi plážami a vychutnajte si slnečné letné dni na brehu Jadranu. Vyberte si svoju obľúbenú pláž a zažite dokonalú dovolenku v Chorvátsku!

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Rady pre fajčiarov, ako skoncovať s fajčením

Fajčenie je zlozvyk, ktorý môže mať vážne následky na...

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....

Botox – Zbavte sa vrások bez skalpela

V dnešnej dobe je starnutie procesom, ktoré mnohí ľudia...

Ako si vytvoriť kozmetické produkty doma?

Vyrobiť si vlastnú kozmetiku z prírodných ingrediencií je zábavné,...