Aké je tajomstvo kondicionérov na vlasy?

Dátum:

Pre dosiahnutie optimálneho zdravia vlasov je význam kondicionéra veľmi dôležitý. Ide o jeden z najznámejších výrobkov pre starostlivosť o vlasy, ktorý spôsobil prevrat už v dvadsiatom storočí. Prečo sú vďaka jeho používaniu vlasy lesklé a ľahšie rozčesávajú? Zistite viac o význame tohto prípravku.

Ako funguje kondicionér?

Väčšina ľudí používa na ošetrenie vlasov výhradne šampón. Hoci tento prípravok účinne odstraňuje mastnotu, nečistoty a odumreté kožné bunky, prináša so sebou aj jednu nevýhodu. Do istej miery znehodnocuje kutikuly – vonkajšie šupinaté vrstvy vlasu. Vrstva kutikúl sa naruší a vlasy sa stávajú viac zraniteľnejšie. Vtedy nastupuje do hry kondicionér, ktorého hlavnou úlohou je zlepšenie kvality vlasov. Charakteristická zmes výživových látok preniká do jadra vlasov a tým ich udržuje silné zvnútra. Poškodené miesta sú precízne ošetrované a na povrchu vyhladzované.

Malé prasklinky na kutikulách sa nezväčšujú, ale naopak zmenšujú. Vlasy tak zostávajú odolnejšie voči lámaniu a sú viac vyživené, bez zaťaženia nadbytočnými zložkami. Výsledná lesklosť a pevnosť je úzko spojená s ľahším rozčesávaním. Vlasy sú poddajnejšie a lepšie sa upravujú, čo znižuje riziko poškodenia, spôsobené stylingom. Niektoré osoby dokonca za bežných okolností nedokážu rozčesať svoje vlasy bez toho, aby použili kondicionér. Krepovatenie vlasov je naozaj nepríjemná záležitosť avšak látky v produkte tento problém účinne eliminujú.

Prečo by ste pri umývaní hlavy nemali zabúdať na kondicionér?

Počasie, hrebeň, kulma, žehlička na vlasy – všetky tieto aspekty vplývajú na kvalitu vlasov a spôsobujú ich poškodzovanie. Kondicionér dodáva do štruktúry vlasov ošetrujúce prvky, pomáhajúce uzavrieť alebo vyrovnať vlasovú kutikulu. Zásluhu na regenerácii môžeme pripísať aj aminokyseline s názvom histidín. Po preniknutí do vlasového jadra preukázateľne zachováva pevnosť nielen samotných vlasov, ale aj ich proteínových štruktúr. Ak pri umývaní hlavy vynecháte krok spojený s aplikáciou kondicionéru, vlasom nedodáte základnú hydratáciu, takže časom budú suché a nevýrazné. Dokonca aj tie najjemnejšie typy vlasov potrebujú takúto dôležitú vyživujúcu kúru.

O náchylnosti vlasov na vonkajšie faktory sú si vedomí aj kaderníci. Kaderníctvo Staré mesto vo svojich službách ponúka hĺbkové ošetrenie vlasov, rozjasnenie farieb, odborné poradenstvo a mnohé ďalšie úkony, spojené so skrášlením vlasov. Tím kaderníkov pozostáva zo školených a profesionálnych osôb, ktorých talent a kreativitu môžete spoznať v centre Bratislavy. Vlasoví stylisti vedia ako na dobre vyzerajúce vlasy a počas sedenia vytvoria príjemnú atmosféru, či už ponúknutím kávy, čaju, alebo dobre vychladeného prosecca.

Ako často by ste mali používať kondicionér na vlasy?

Kondicionéry vlasy uhladzujú, čím pomáhajú znižovať lámavosť a štiepenie končekov. Aj z tohto dôvodu sa odporúča kondicionér používať pri každom umývaní vlasov šampónom, aby sa im vrátila vlhkosť a aby sa zjemnili a dobre rozčesali. Hoci existuje niekoľko výrobkov, rozdelených podľa typu vlasov, v skutočnosti nie je veľký dôvod na to, aby ste sa pri výbere kondicionéru zameriavali na špeciálnu kategóriu. Ak však máte konkrétny kondicionér, vďaka ktorému sú Vaše pramene výnimočne zdravé a umožňuje Vám dosiahnuť požadované výsledky, nie je nič zlé na tom zachovať si  status verného fanúšika a držať sa obľúbeného prípravku.

Niektorých ľudí možno zaujíma, či má kondicionér aj nejaké negatívne účinky. Podobne ako pri každom výrobku, jedle, látke alebo zvierati, aj kondicionér môže pôsobiť ako alergén. Hoci ide o malé množstvo prípadov, alergici by mali byť obozretnejší. Ak máte podozrenie, pred použitím prípravku navštívte všeobecného lekára alebo špecialistu, so záujmom o testovanie na alergie. V konečnom dôsledku však môžeme tvrdiť, že kondicionér zohráva v našom každodennom živote významnú úlohu. Zdravie vlasov je dôležité a preto by ste ho nemali podceňovať.

 

Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Čím je známa talianska kuchyňa?

Talianska kuchyňa patrí medzi najobľúbenejšie a najvychýrenejšie kuchyne sveta....

Zabudnite na vrásky a bolesti kĺbov s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyalurónová je jednou z najpopulárnejších zložiek v kozmetike...

Rady pre fajčiarov, ako skoncovať s fajčením

Fajčenie je zlozvyk, ktorý môže mať vážne následky na...

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....