Prečo je naparovacia žehlička ekologickejšia oproti klasickej?

Dátum:

Aktuálne ľudstvo čelí výzve, ktorú generácie pred nami riešiť nemuseli. Zmena klímy v dôsledku túžby človeka po neustálom ekonomickom raste si čoraz intenzívnejšie pýta svoju daň v podobe prírodných katastrof.

Dobrou správou je, že stále máme čas aspoň do určitej miery zvrátiť scenár, ktorého účastníkmi sme my všetci. Každý z nás môže prispieť k udržateľnosti, napríklad vedomou spotrebou, upcykláciou či šetrením energiami.

K úspore energií prispievajú energeticky úsporné spotrebiče, vrátane používania naparovacej a nie klasickej žehličky. Naparovacia žehlička totiž disponuje najnovšími technológiami, ktoré zvyšujú komfort pri žehlení a zároveň šetria energie, a tým pádom aj životné prostredie.

Prečo je naparovacia žehlička ekologickejšia ako klasická?

Naparovacia žehlička a parný generátor disponujú funkciami, ktoré výrazne prispievajú k úspore elektrickej energie a tým pádom aj udržateľnosti.
Aké sú výhody žehlenia s naparovacou žehličkou, ktoré majú priaznivý dopad aj na životné prostredie?

Disponuje špičkovým výkonom

Ak pri žehlení používate bežnú žehličku, zvyčajne si žehlenie vyžaduje veľa času i energie, aby bolo oblečenie naozaj dokonale vyžehlené. Avšak naparovacia žehlička Braun TexStyle 9 je o 50 percent výkonnejšia ako bežné naparovacie žehličky, má trvalý parný výkon a výkonný parný ráz, čo do značnej miery urýchľuje žehlenie. To znamená, že čím kratšie žehlíte, tým menej energie miniete.

Za zmienku stojí aj precízna para v špičke, variabilná para a režim turbo, ktoré prispievajú k efektivite žehlenia, úspore energie i udržateľnosti. K šetreniu prispieva aj možnosť využívať naparovaciu žehličku ako naparovač vo zvislej polohe. Navyše ak sa naučíte žehliť vlhké oblečenie, môžete tým ušetriť až 40 percent elektrickej energie.

Umožňuje nastavenie teploty podľa druhu tkanín

Správne nastavenie teploty je kľúčové, ak chcete šetriť energiou. Pri žehlení je dôležité dodržiavať pokyny pre starostlivosť, uvedené na štítku oblečenia, aj kvôli ochrane látok pred poškodením. Čo ak oblečenie štítok nemá?

Ak na odeve štítok chýba, tak žehlička s parným generátorom ponúka inteligentný systém iCare a Eco režim. Systém iCare poskytuje ochranu pred spálením látky, pričom nie je potrebné čakať, kým sa parný generátor nahreje alebo, naopak, ochladí.
V prípade, že máte oblečenie iba ľahko pokrčené alebo žehlíte materiál citlivý na teplo, využite Eco režim.

Disponuje funkciou automatického vypnutia

Ruku na srdce. Koľkokrát sa vám stalo, že ste žehlili a vyrušili vás pri tom deti, zvuk zvončeka pri vchodových dverách alebo telefonát a žehlička zostala zapnutá? To sa vám s naparovacou žehličkou TexStyle 9 nestane, pretože má funkciu automatického vypnutia. ktorá sa aktivuje po 8. minútach vo zvislej polohe alebo po 30. sekundách v horizontálnej polohe nielen kvôli bezpečnosti, ale aj úspore energie.

Voda na naparovanie je bez chemikálií

Do naparovacej žehličky alebo parného generátora vám stačí voda z vodovodu. Po použití ju jednoducho vylejete do umývadla, pretože nie je znečistená chemikáliami, ktoré by negatívne vplývali na životné prostredie.

K šetreniu vody prispieva aj systém Anti drip proti odkvapkávaniu. To znamená, že ani pri žehlení pri nízkej teplote nedochádza ku kvapkaniu vody na tkaninu.

Má dlhú životnosť

Ak naparovaciu žehličku alebo parný generátor používate v súlade s návodom na použitie, bude vám slúžiť dlhé roky. To znamená, že vstupná investícia sa vám postupne vráti.
Kúpou kvalitných produktov zároveň šetríte životné prostredie, pretože potrvá dlhý čas, kým skončia na zbernom dvore. Naopak, lacné produkty sa často rýchlo pokazia a ste nútení kupovať ďalšie a ďalšie, čo si však vyžaduje neustálu spotrebu rôznych zdrojov a má negatívny dopad na životné prostredie.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Jednoduchy spôsob, ako si vytvoriť domácu mozzarelu

Mozzarella, tá krémová, lahodná talianska syrová delikatesa, je obľúbená...

Aký je rozdiel medzi laktózovu intoleranciou a alergiou na mliečnu bielkovinu?

Intolerancia voči mliečnym výrobkom je problém, ktorý postihuje mnoho...

Tipy na esenciálne oleje

V dnešnom hektickom životnom štýle je dôležité sa starať...

Týchto 7 vecí musí mať dobrý coworking

Práca na diaľku sa stala normou. Je však dokázané,...