Máte pocit, že hriankovače by sa vo vašej domácnosti neuživili? Pripravte si pomocou nich toasty.

Dátum:

Pripraviť si dobré a chutné toasty nikdy nebolo jednoduchšie. Dokonca k príprave vám stačia len hriankovače. Pozrite sa ako na to.

Výbava kuchynskej linky už dávno nie je len o pohároch, tanieroch a príbore. Bez rôznych kuchynských spotrebičov, by sa totižto už len málokto skutočne zaobišiel. Napríklad také rýchlovarné kanvice, ktoré sú vo väčšine prípadov vždy po ruke, keď treba pripraviť horúcu šálku čaju alebo si zaliať raňajkovú ovsenú kašu, sa stali bežnou súčasťou každej domácnosti.

Kanvice doplnili kávovary, ktoré sú čoraz viac a viac populárne. Či už si chcete kávu vychutnať bez veľkých starostí alebo si jej prípravu užívate, máte na výber z rôznych druhov a výrobcov kávovarov. Napríklad overený výrobca De’Longhi ponúka pre domácnosti plnoautomatické kávovary, ktoré vám pripravia kávu pomocou jedného tlačidla ako aj profesionálnejšie pákové kávovary.

A okrem toho, že kanvice a kávovary nájdete takmer v každej domácnosti, medzi stálice patria aj hriankovače. Na prvý pohľad jednoduchý spotrebič, ktorý si získal obľubu u malých aj veľkých. Dokonale prepečná hrianka nemôže byť totižto nikdy zlá. A naviac hrianky nie sú jediné, čo dokážete pomocou hriankovača pripraviť. Pozrite sa na nápady na skvelé toastové sendviče, ktoré pomocou hriankovača dokážete vykúzliť za pár minút.

Tipy na prípravu toastov pomocou hriankovača

Toast už dávno nie je len syr a šunka a nechať to všetko spolu zapiecť. V prípade, že máte chuť vymeniť overenú klasiku a stálicu, prinášame vám niekoľko tipov ako si môžete pripraviť toastové sendviče pomocou hriankovača.

Výhodou moderných hriankovačov je, že sú vybavené rôznymi funkciami a môžete si nastaviť aj stupeň prepečenia podľa toho ako to máte najradšej. Výhoda je, že pomocou kvalitných a multifunkčnejších hriankovačov si dokážete pečivo rozpiecť a dokonca aj rozmraziť.

To znamená, že hriankovač už nemusí byť čisto na tenký krajec, dokážete si pomocou neho pripraviť aj žemličky či briošky.

Dokonalý raňajkový toast so slaninou

Pokiaľ máte trošku viac času a viete, že vás čaká náročný a dlhý deň, prinášame vám tip na výdatný a hlavne chutný sendvič, ktorý pripravíte pomocou hriankovača. Budete potrebovať trošku viac času, ale tá chuť stojí za to.

Pripravte si toastový chlieb alebo pečivo podľa vašej chuti, môže to byť kľudne aj nakrájaný chlebík, vajíčko, slaninu, paradajky a majonézu. V hriankovači si nechajte pripraviť hrianky podľa vašej chuti. Hriankovače De’Longhi vedia prepiecť pečivo až na osem rôznych stupňov. Medzičasom ako sa vám pripravujú hrianky si na panvičke usmažte slaninku a vajíčko na spôsob volského oka. Ideálne je, ak necháte žĺtko mierne surové, aby sa vám po hrianke potom roztieklo.

Pripravené hrianky natrite majonézou, pridajte upečenú slaninu, voľské oko a paradajky, prekryte druhou hriankou, ktorú rovnako natrite majonézou. Hotovo.

Verte nám, že tieto raňajky stoja za váš čas a dodajú vám dostatok energie.

Toasty na sladko

Nebojte sa búrať stereotypy. Máte radi sladké raňajky? Nie je problém, urobte si toasty na sladko. Nachystajte si ovocie podľa vašej chuti, toastový chlieb, arašidové maslo, džem alebo čokoládovú nátierku.

Príprava je naozaj jednoduchá. Opäť si pripravte hrianky v hriakovači podľa vašej chuti. Opečené toastové chlebíky natrite napríklad džemom či čokoládovou nátierkou, pridajte kopec ovocia a z druhej strany spojte znova opečeným chlebíkom. Ako vylepšie môžete aj vrchnú časť natrieť nátierkou alebo preliať javorovým sirupom.

Ideálne je, aby sa vám toasty z hrianok dobre konzumovali, spojiť ich špajdlou či špáratkom.

Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Rady pre fajčiarov, ako skoncovať s fajčením

Fajčenie je zlozvyk, ktorý môže mať vážne následky na...

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....

Botox – Zbavte sa vrások bez skalpela

V dnešnej dobe je starnutie procesom, ktoré mnohí ľudia...

Ako si vytvoriť kozmetické produkty doma?

Vyrobiť si vlastnú kozmetiku z prírodných ingrediencií je zábavné,...