Kým si vyberiete lampu…

Dátum:

V minulosti ako lampy slúžili ľuďom pochodne alebo misky s rastlinami, ktoré horeli. Dnes je výber lampy závislý nielen od množstva svetla, ktoré nám svietidlo dá, ale takisto aj od jej dizajnu. Čím by sme sa mali nechať ovplyvniť?

Svietidlá ladíme s farbami a štýlom miestnosti

Koberec kúpený, sedačka odskúšaná, všetko je na svojom mieste. Posledné, čo ostáva zladiť, je svietidlo.

Či vyberáte stropné svietidlo, alebo stolovú lampu, je dôležité, aby materiálovo, štýlovo a farebne ladili s priestorom.

Rovnako podstatné je aj to, aby spĺňalo vaše kritériá, ktoré sa týkajú jeho výkonu.

Nie je jedno, koľko svetelných zdrojov bude mať lampa, rovnako tak zvážte aj jej umiestnenie. Hlavné svietidlá visiace na strope doplňte ladiacimi doplnkovými svietidlami. Pokiaľ stolové lampy umiestňujeme do konverzačného priestoru, nemali by výškovo zasahovať do úrovne našej tváre.

Ak kupujeme do jednej miestnosti viac doplnkových lámp, mali by byť v približne rovnakej výške. Nočné lampičky po bokoch postele nemusia byť úplne rovnaké, podstatné je, že sú výškovo zhodné.

Čím lepšie osvetlená miestnosť, tým pohodlnejšie sa u seba doma budete cítiť pri rôznych druhoch činností. Navštívte Svietidlá Casca v Bratislave a nechajte si poradiť od odborníkov. Vždy je lepšie svietidlo vidieť osobne ako na obrázkoch na internete.

Ako často a kedy budete lampu využívať

Pri výbere nového svietidla je tiež dôležité sa zamyslieť nad tým, či ho máte kam umiestniť. Na stolovú či stojanovú lampu sa totiž nemusí vždy nájsť vhodné miesto.

Niekde zavadzia nábytok a niekde je svietidlo jednoducho zbytočné, neúčelné. Odpovedzte si na otázky, ako často a kedy budete svietidlo využívať.

Niekto si každý večer číta knihu v obývačke v kresle alebo v spálni v posteli, tak potrebuje dobrú lampu na čítanie. Sú svietidlá, ktoré používame na dotvorenie nálady, a sú svietidlá, ktoré využívame pri práci/varení/upratovaní.

Ak si vyberáte stolnú lampičku, je nutné ju prispôsobiť nábytku, na ktorom sa ocitne. Masívnemu stolu sa nehodí útle svietidlo, rovnako ako sa mohutná lampička nehodí na menší stolček.

Aj to, aké má lampa tienidlo, sa podpíše na štýle miestnosti či svietivosti lampy. Moderné svietidlá v Bratislave vám ukážu cestu, akou sa pri zariaďovaní interiéru vybrať. Inšpirujte sa ponukou v showroome Casca a zaobstarajte si svietidlá, ktoré budú vizitkou vášho dobrého vkusu.

Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Čím je známa talianska kuchyňa?

Talianska kuchyňa patrí medzi najobľúbenejšie a najvychýrenejšie kuchyne sveta....

Zabudnite na vrásky a bolesti kĺbov s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyalurónová je jednou z najpopulárnejších zložiek v kozmetike...

Rady pre fajčiarov, ako skoncovať s fajčením

Fajčenie je zlozvyk, ktorý môže mať vážne následky na...

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....