Spoznajte ospievané Horehronie

Dátum:

Sú na Horehroní naozaj najkrajšie stromy? Možno zistíte, že to nie je len o prírodných krásach, ale aj o turisticky atraktívnych miestach, ktoré sa oplatí navštíviť. Rezervujte si výhodné ubytovanie, z ktorého to budete mať len na skok za každým zážitkom.

Vôňa zelene a tradičnej gastronómie

Horehronie predstavuje lokalitu v Nízkych Tatrách. Tu môžete stáť v obklopení hôr a pokochať sa nádherou lúk a pasienkov. Užijete si tu rodinný výlet, zimné športy i romantiku na turistike. Nachádza sa tu až 1 227  turistických trás, 865 cyklotrás, 70 km zasnežovaných lyžiarskych zjazdoviek, 30 km bežeckých tratí. O Horehroní sa hovorí ako o raji pre skialpinistov. V lete si tu užijete Čiernohronskú parnú železničku, Horehronský expres, ale aj jaskyne a prírodné kúpaliská. Preveziete sa tu zubačkou popri salaši Zbojská a zaujme vás aj jedinečná gastronómia a folklór. Tu si vychutnáte sýte polievky, v jedlách nechýba kapusta, zemiaky ani strukoviny, a pomaškrtíte si aj na tradičných makových šúľancoch alebo pampúchoch. Zarezervujte si ubytovanie na Horehroní a vychutnajte si všetko, čo vám tento krásny kraj ponúka. Fiemso má pre vás výhodné ponuky ubytovania na Horehroní priamo od poskytovateľov ubytovania, bez cenových navýšení. Komunikujte priamo s ubytovateľom a rezervujte si uňho pobyt skôr, než vás predbehnú iní.

Prúd zážitkov na Horehroní

Kde si na Horehroní zalyžujete? Navštívte Snow Park Donovaly, lyžiarske stredisko Hronec, Čachovo-Selce alebo Ski Čierny Balog. V Brezne neobíďte vyhliadkovú vežu Horné Lazy, ktorá sa zaraďuje medzi najvyššie vyhliadkové veže na Slovensku. Prejdete 192 schodov, kým sa dostanete do takmer 40-metrovej výšky, to je pôsobivé číslo. Neďaleko Predajnej na Poľane sa nachádzajú vodopády umiestnené priamo pod Kelemenovým tunelom. V zime sa tieto vodopády menia na očarujúce ľadopády. Túto turistiku zvládnu i vaše deti. V Slovenskej Ľupči si okrem hradu môžete obzrieť jedinečný skalný hríb, ktorý vznikol prirodzene zvetrávaním. Keď sa ubytujete v blízkosti Čierneho Baloga, okrem Čiernohronskej železnice stojí za vašu pozornosť aj Lesnícky skanzen Vydrovo. Čaká tu na vás 4 km dlhý náučný chodník s 86 stanovišťami s tematikou lesníckej minulosti, prítomnosti aj budúcnosti. Na návštevu tohto skanzena si rezervujte aj celý deň. Pozoruhodné sú tiež jaskyne na Horehroní alebo atrakcie ako jazda na letnej bobovej dráhe Žiarce v Pavčinej Lehote. Nech vás kroky povedú kamkoľvek, z Horehronia si zaiste odnesiete tie najkrajšie spomienky.

Dominik
Dominik
Dominik je mladý a ambiciózny autor, ktorý má vášeň pre všetko, čo sa týka životného štýlu. Píše pre magazín goog.sk, kde sa venuje rôznym témam, ako sú móda, cestovanie, jedlo a osobný rozvoj.

Zdieľaj

Zaujímavé články

Podobné články
PODOBNÉ

Rady pre fajčiarov, ako skoncovať s fajčením

Fajčenie je zlozvyk, ktorý môže mať vážne následky na...

SPF krém – investícia do zdravia a krásy pokožky

Slnečné lúče sú jedným z najväčších nepriateľov zdravia pokožky....

Botox – Zbavte sa vrások bez skalpela

V dnešnej dobe je starnutie procesom, ktoré mnohí ľudia...

Ako si vytvoriť kozmetické produkty doma?

Vyrobiť si vlastnú kozmetiku z prírodných ingrediencií je zábavné,...